خاموش کردن خودکار رایانه

خاموش کردن خودکار رایانه

شاید برایتان پیش امده باشد در انتهای شب اتمام دانلود یا کپی شدن چیزی باشید تا پس از ان رایانه را خاموش کنید وبه رختخواب بروید.آیا راهی وجود دارد که از شر این این انتظار ازار دهنده خلاص شد؟ما در اینجا نحوه ی تنظیم پیکره بندی ویندوز برای خاموش کردن خودکار رایانه را به شما خواهیم اموخت با این شرط که در لحظه ی مقرر در حال کار با رایانه نباشید یا خو ویندوز مشغول انجام کاری نباشد.

برای انجام این کار می خواهیم در task schedulerیک وظیفه ایجاد کنیم که به رایانه دستور خاموش شدن بدهد و قوانین ان را طوری تنظیم کنیم که اگر در ان لحظه در حال کار با رایانه بودیم یا این که خود ویندوز مشغول انجام کاری بود این وظیفه را تا اتمام ان به تعویق بیندازد.

 

۱) Start=>All Programs=>Accessories=>System Tools=>Task Scheduler

۲) در سمت راست پنجره روی گزینه ی Create Task کلیک کنید

۳)باید برای این وظیفه یک نام تعیین کنید و از تیک داشتن گزینه ی Run with highest privileges اطمینان حاصل کنید چرا که انجام shutdown به سطح مجوز Administrator نیاز دارد.

۴)حال به زبانه Triggers بروید و روی New کلیک کنیدو سپس زمانبندی که برای خاموش شدن خودکار مد نظرتان است را تعیین کنید.

۵)حالا به زبانه ی Actions بروید روی New کلیک کنید و سپس در کادر Program/script عبارتshutdown و در کادرadd arguments نشانوندS /را وارد کنید.اگر می خواهید رایانه را وادار به خاموش شدن و بستن انی برنامه ها کنید می توانید از این دو نشانوند S /F/با هم استفاده کنید.
۶)سپس به زبانه ی Conditions و گزینه ی Start the task only if the computer is idle for را تیک بزنید تا این وظیفه در صورتی انجام شود که رایانه برای مدتی بیش از چند دقیقه بیکار ملنده باشد.در زیر همین گزینه میتوانید تعیین کنید که اگر در زمان مقرر رایانه مشغول بود برای انجام این وظیفه تا چه حد منتظر بیکار ماندن سیستم بماند می توانید با تیک زدن گزینه ی Stop if the computer ceases to be idle انتخاب کنیدکه در صورتی که رایانه از بیکار بودن خارج شدانجام این وظیفه متوقف شود در صورتی که گزینه ی Restart if the idle state resumes را تیک بزنید اگر رایانه دوبار ه وارد وضعیت بیکار شود انجام این وظیفه مجددا اغاز می شود.

۷)در پایان به زبانه ی Settings برویددر انجا می توانید تعیین کنید که اگر وظیفه با شکست مواجه شد هر چند دقیقه یک بار مجددا تلاش کند به این ترتیب اگر بیش از زمان معمول پای رایانه تان بودید این وظیفه مدتی بد فعال شده و رایانه را خاموش می کند .

۸)روی دکمهok کلیک کنید و تمام !!!!رایانه تان در زمان مقرر به طور خود کار خاموش می شود.

ارسال شده توسط:الیاس نجارپور

+1
0


هرگونه انتشار مطالب اختصاصي و محصولات اين سايت بجز با درج لينک مستقيم شرعا حرام بوده و پيگرد قانوني دارد.
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رايانه هرگونه کپي برداري ممنوع بوده و پيگرد قانوني دارد. براي اطلاعات بيشتر کليک کنيد.

درباره‌ی مدیر سایت

در اردیبهشت سالی از سال های خدا بدنیا آمدم.درس خواندم و مهندس شدم.ازآنجایی که علاقه شدیدی به برنامه نویسی و ترجمه وآموزش داشتم در راستای اهدافم این وبسایت رو راه اندازی کردم تا دین خود را به جامعه برنامه نویسی ادا کرده باشم.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده اند. *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>